Ana sayfa
29 Kasım 2017 ( 2293 izlenme )
Reklamlar

ZARRAB ÖTTÜ: "BEN YAPMADIM O YAPTI"

Detaylar >>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

ZARRAB: BEN YAPMADIM O YAPTI


HAKAN ATİLLA: BEN DE YAPMADIM O YAPTI

SÜLEYMAN ARSLAN: ??????

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın avukatı, Reza Zarrab ile Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ı suçladı. 

Atilla'nın avukatı, Zarrab'dan rüşveti müvekkilinin değil, Genel Müdürün aldığını öne sürdü.

Dava başladı. Açılış konuşmaları yapıldı. 

Sözcü'den Zeynep Gürcan'ın haberine göre; Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla avukatı, Süleyman Aslan’ı suçladı.

“ZARRAB: BEN YAPMADIM, ATİLLA YAPTI”

Savcılık, konuşmada Atilla’yı işlendiği iddia edilen suçların “baş mimarı” olarak nitelendirdi. Savcılık, Zarrab’ın savcılıkla anlaştığını, suçlu olduğunu itiraf ettiğini, mahkemeye gelip Atilla aleyhine tanıklık yapacağını söylediğini aktardı.

“ATİLLA: BEN DE YAPMADIM, O YAPTI”

Atilla’nın avukatı Victor Rocco ise savunmasını asıl suçlunun Zarrab olduğu, Zarrab’ın Atilla’yı suçlayarak hapisten kurtulmaya çalıştığı üzerine kurdu. Rocco, Zarrab’ın kurduğu suç şebekesinde rüşveti alanın müvekkili Atilla değil Halkbank’ta patronu olan Süleyman Aslan olduğunu söyledi.

FBI, 2013’ten itibaren ABD yaptırımlarının delindiğini fark ederek soruşturma başlattığını, FBI bulgularının Türk polisinin raporuyla bire bir uyuştuğunu kaydeden savcılık jüriye hitaben şöyle dedi: 

“FBI DİNLEMELERİYLE UYUŞUYOR”

“Zarrab hem İran Merkez Bankası Başkanı’na hem İran liderine mektup yazarak başlattığını ekonomik cihada destek vereceklerini taahhüt etmişti. Ekonomik cihadı askerler yapmaz bankörler yapar O bankör de mehmet hakan Atilla’dır.”

Savcılık Zarrab’ın imkanları sunduğunu, suçun işlenmesini için şebekenin mimarlığını ise Atilla’nın yaptığını öne sürerek, jüriye Atilla’nın suçlu olduğunu kanıtlayacaklarını söyledi. 

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avukatın etek altı görüntülerini çekerken yakalandı! Bakın o kişi kim çıktı... 160 kişi partisinden istifa etti Recep Akdağ: Muhalefet Bahçeli'ninki gibi yapılır; Kılıçdaroğlu örnek alsın Erdoğan'dan son dakika açıklama