Anasayfa
2019-06-16 03:23:36 ( 275 izlenme )
Reklamlar

Yıldırım, açık ara farkla kaybedecek

23 Haziran'da yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimleri hakkında anket şirketleri araştırmalarına devam ediyor. Avrasya Araştırma, yaptığı son İstanbul anketi hakkında "Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu'na açık ara farkla kaybedecek" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimine 7 gün kaldı. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın seçimi CHP’li rakibi Ekrem İmamoğlu’na karşı açık ara farkla kaybedeceğini söylerken “1-2 puanla kaybetmesi sürpriz olur” yorumunu yaptı.

Gazete DuvaR’dan Nergis Demirkaya’ya konuşan Özkiraz’ın açıklamalarından bir kısım şöyle:

Ben farklı bir sonuç bekliyorum. Bu haftaki anketi yapınca daha açık çıkacak ama benim gözlemim AK Parti seçmeninden çok ciddi sayıda kişinin sandığa gitmeyeceği yönünde. Bırakın 31 Mart’ta sandığa gitmeyenleri, 31 Mart’ta AK Parti’ye oy verenleri de sandığa götürmekte zorlanacaklar.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan CHP’lilere çağrı Topbaş’ın FETÖ’den tutuklu damadı hastaneye kaldırıldı 'Gönül belediyeciliği' diyerek geldi yüzlerce işçiyi işten kovdu AYM'den, Cumhuriyet davasında bireysel başvurular için karar