Ana sayfa
30 Kasım 2017 ( 1929 izlenme )
Reklamlar

Vatan Partisi'nden Rıza Sarraf açıklaması

Detaylar >>>>>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      


Doğu Perinçek'in başkanlığını yürüttüğü Vatan Partisi'nin Genel Sekreteri Utku Reyhan, ABD'deki davayla ilgili basın açıklaması düzenledi.

Reyhan, ortaya saçılan yolsuzlukları eleştirenlere karşı çıkarak AKP hükümetinin yanında olduğunu "Türkiye’nin egemenliğini tanımayan ve komşularıyla ticaretini “suç” ilan eden bir davaya Türkiye’de alkış tutanların olduğunu görüyoruz. Bunların durumu ibretliktir. Muhalefet edeceğim derken ülkeye ihanet noktasına sürüklenenler vardır." ifadeleriyle deklare etti.

Davada konunun yolsuzluk ve rüşvet olmadığını iddia eden Reyhan, "Zaten Türkiye’deki bir yolsuzluk iddiasının ABD mahkemelerinde görüşülme olanağı yoktur. Eğer bir yolsuzluk suçlaması olsaydı bu ABD mahkemelerinin görev alanına girmezdi" ifadelerini kullandı.

Reyhan şu açıklamalarda bulundu; "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’de görülen davayla eş zamanlı olarak gündeme getirdiği, kamuoyunu ikna etmeyen ve belgeleri basınla paylaşılmayan bu yüzden de “balon” olarak kalan iddialarının da bu operasyonun bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. ABD’deki dava için Türkiye’de kamuoyu yaratma görevi bu çevreye verilmiştir. Hem CHP hem de HDP sözcüleri Türkiye’nin egemenliğini tanımayan söz konusu davayla ilgili ısrarla şahsi bir dava algısı yaratmaya çalışmaktadır. Öyle ki bu partilerden bazı milletvekilleri, davayla birlikte ABD’nin AKP’yi iktidardan indireceği ve kendilerini iktidara getireceği hülyalarına bile kapılmışlardır. Bunları uyarıyoruz. Muhalefetle ihaneti birbirine karıştırmayın. Türkiye’de siyaset yapan hiçbir güç, Türkiye’nin egemenliğinin karşısında konumlanamaz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kutlu Doğum Haftası' etkinliklerinde 39 kişi tavuklu pilavdan zehirlendi ZARRAB'TAN ŞOK AÇIKLAMA: TALİMATI ERDOĞAN VERDİ!.. New York Times: "Zarrab davasının Erdoğan için siyasi sonuçları olabilir" SADDAM'I SORGULAYAN AJAN KONUŞTU...HERŞEYİ İTİRAF ETTİ.