Türkiye'nin En Büyük Viyadük Asma Köprüsü, Hizmete Açılamadan Çöktü

3749 izlenme18 Aralık 2017
Reklamlar
Türkiye'nin en büyük konsol viyadüklü köprüsü olan 410 metre uzunluğundaki Siirt Beğendik Köprüsü, henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi.

Türkiye'nin en büyük konsol viyadüklü köprüsü olan ve yapımı tamamlanmak üzere olan Siirt'in Pervari ilçesindeki Beğendik Köprüsü'nün bir bölümü, henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çökme sırasında can kaybı yaşanmadı.

BÜYÜK GÜRÜLTÜYLE ÇÖKTÜ

Pervari ilçesinde yapımına 2013 yılında başlanan, 150 metre yüksekliğindeki viyadükte yapılan, 410 metre uzunluğundaki Beğendik Asma köprüsü, bugün sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. 200 kişinin inşaatında çalıştığı ve bitmesine çok az kalan köprünün son bağlantılarının yapıldığı sırada büyük bir gürültüyle çöken köprü inşaatında can kaybı yaşanmadı.

SON BAĞLANTISI YAPILIYORDU

Köprü inşatının şantiye şefi Ali Okumuş, 2013 yılında yapımına başlanan köprünün 2018 yılında tamamlanmasının planlandığını belirterek köprünün, son bağlantısının yapıldığı sırada çöktüğünü söyledi. Beğendik Köprüsü'nün son bağlantısının yapılırken yaklaşık 50 metrelik bölümün çöktüğü belirtildi. Köprünün neden çöktüğü konusunda mühendisler inceleme başlattı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KONSOL VİYADÜKLÜ KÖPRÜSÜ

Öte yandan, yapımına 2013 yılında başlanan Beğendik asma köprüsünün, Türkiye'nin en büyük konsol viyadüklü köprüsü olduğu öğrenildi. 150 metre yüksekliğinde ve 410 metre uzunluğunda olan köprü maliyetinin de 100 milyon lira olduğu kaydedildi. 200 kişinin çalıştığı köprünün, 2018 yılı sonlarında tamamlanması planlanıyordu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Takipçi çekmek için bunu yaptı Erdoğan'dan CHP'li Vekil'e 100 bin liralık tazminat davası İranlıları kırmayan Rus sunucu, kura çekimlerinde seksi giyinmedi: 'Mutlu musunuz?' Bakan Özhaseki: Reza diye bir rezalet çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Eskişehir’de müftü nikâhına ‘hayır’ diyen 40 kadına 912.5 lira para cezası verildi.