TRT’nin çizgi filminde Atatürk skandalı

18351 izlenme10 Kasım 2017
Reklamlar

TRT Çocuk kanalında yayınlanan “İstanbul Muhafızları” adlı çizgi filminin daha önce yayınlanan bir bölümünde, kötü adamın çocuklara yapacaklarının not alındığı listenin altına “Gazi Mustafa Kemal” imzası atıldı.

Skandal yeni ortaya çıktı ancak tepkiler büyük

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, çizgi filmde önce ”Kötü adam” çocukları aşağılıyor sonra da çocukların ellerinin sıkıca bağlanması gerektiğini söylüyor.

Çocukları bağlayacak olan kişi ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzalı kağıdı göstererek, “Peki bunu ne yapayım patron?” diye soruyor.

Kötü adam da “Onu sıkı bağlamana gerek yok, nasıl olsa bir şey yapamaz” cevabını veriyor

TRT YouTube’dan sildi

TRT büyük tepki üzerine çizgi filmin bu bölümünü Youtube’daki kanalından sildi. TRT’nin video kanalında, “Bu video, TRT tarafından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” ifadesi yer aldı.

2016 yılının haziran ayından beri TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve TRT’nin Youtube’daki kanalında da gösterilen dizinin sponsorları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yer aldı.

TRT henüz açıklama yapmadı

Diziyle ilgili olarak TRT’den herhangi bir açıklama yapılmazken, sosyal medya kullanıcıları “Küçük çocukların izlediği filmde sübliminal mesaj veriliyor. Atatürk’e hakaret edilen bu çizgi filmle ilgili soruşturma açılmalı” diyerek tepki gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyonluk yeni dava Hollandalı eski bakan belediye otobüsü şöförü oldu Bosna Kasabı Hakkında Tarihi Karar İran Diken Üstünde! Protestoların 3. Gününde, Bu Kez 4 Bin Rejim Destekçisi Sokağa İndi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Esnafı döven İrlandalı boksör 101 bin TL'lik tazminat davası açtı