Tarlada Çalışan Kadın İşçilerden Atatürk'e Saygı Duruşu

384 izlenme11 Kasım 2017
Reklamlar

Lüleburgaz'da tarlada çalışan 18 kadın işçi, saat 9'u 5 geçe siren seslerini duyunca ellerinde çapaları bırakıp Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde tarlada çalışan 18 kadın işçiTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybettiği saat 09.05'te ilçe merkezinde çalan siren sesleriyle birlikte işlerini bırakarak, saygı duruşunda bulundu.

ELLERİNDE ÇAPALARI BIRAKIP SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

Lüleburgaz ilçesinin Turgutbey Köyü'nde bir tarım firması adına 18 kadın işçi buğday, arpa ve yulaf tohumları ıslah çalışması yapmak için tarlaya girdi. Ellerinde çapalarla çalışan kadınlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'de ilçe merkezinde çalan siren seslerini duyunca ellerindeki çapaları bırakarak, saygı duruşuna geçti.

ÇEVREKİLER TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİLER

Siren sesleri boyunca tarla ortasında saygı duruşunda bulunan kadınlar, daha sonra yeniden çalışmaya başladı. İşçi kadınların Ata'ya saygı duruşları, çevredekiler tarafından görüntülendi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rasim Ozan Kütahyalı Havalimanında Görüntülendi! "İtalya'ya Kaçtı" İddiası BAKAN ZEYBEKÇİ'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI Bakan Özhaseki: Reza diye bir rezalet çıktı Akşener: Yandaşı, candaşı, kandaşı kayırmayacaksın

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Zarrab'a siyasi casusluk suçlaması: Mal varlığına el konuldu! İşte 23 kişilik o liste