Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu

2147 izlenme11 Kasım 2017
Reklamlar

Sivas'ın Gemerek ilçesinde tarlada 15 metre çapında obruk meydana geldi.Sivas'ın Gemerek ilçesinde İzzet Durmuş'a ait Karacalar Mahallesi Kumluk mevkisindeki obruklar vatandaşları korkuttu.


TARLADAKİ OBRUKLAR ŞAŞIRTTI


Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah kalktıklarında tarladaki obrukla karşılaştıklarını ve çok şaşırdıklarını söyledi. Bölgede 3 yıl önce de benzer bir obruk oluştuğunu aktaran Durmuş, konuyla ilgili Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğüne bilgi verildiğini belirtti. Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir de obruk oluşan bölgede inceleme yapıldığını aktararak, "Maalesef sadece Konya ovasın'nda değil ilçemizde de obruklar meydana gelebiliyor. Yaklaşık 7-8 metre derinliğinde bir obruk meydana geldi. Bir an evvel DSİ yetkililerinin gelip burayı kontrol etmesini talep ediyoruz. Biz belediye olarak kimsenin girmemesi için alanı şeritle kapatarak geçici önlem aldık. Bir an önce inceleme yapılması gerekli." diye konuştu.


"İNSAN DÜŞSE ÖLÜR"


Bölge sakinlerinden Nusret Sarıbek ise, yeraltı sularının zamanla çekilmesinden ve sondaj çalışmalarından dolayı obruğun oluştuğunu söyledi. Sarıbek, "Burası geçtiğimiz yıllarda yine çökmüştü. 8 metre çukur, insan düşse ölür. Çok şaşırdık' dedi.
Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu


Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir de obruk oluşan bölgede inceleme yapıldığını aktararak, "Maalesef sadece Konya Ovası'nda değil ilçemizde de obruklar meydana gelebiliyor. Yaklaşık 7-8 metre derinliğinde bir obruk meydana geldi. Bir an evvel DSİ yetkililerinin gelip burayı kontrol etmesini talep ediyoruz. Biz belediye olarak kimsenin girmemesi için alanı şeritle kapatarak geçici önlem aldık. Bir an önce inceleme yapılması gerekli." diye konuştu.

Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu

Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu

Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu

Sivas'ta 8 metre derinliğinde obruk oluştu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Görürseniz şaşmayın… Kalpak da takar bunlar Genç Kadın İsyan Etti Avuç İçinde M Harfi Yazanlar Dikkat ! Okul müdüründen skandal sözler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Norveç Savunma Bakanı Jensen, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatında yaşananlar nedeniyle özür diledi.