Semih Özakça'dan Metin Feyzioğlu'na yanıt

2052 izlenme16 Kasım 2017
Reklamlar

Semih Özakça'dan Metin Feyzioğlu'na yanıt: Sempati duyarsa tutuklanır, empati kurarsa iktidara yaranamaz


Açlık grevindeki öğretmen Semih Özakça, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun kendisi ve Nuriye Gülmen'e yönelik "Nuriye ile Semih'i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin" sözlerine yanıt verdi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında, "Açlık grevi yapan kişi, bilincini kaybettiğinde, devletin ona ölmemesini sağlamak için müdahale etme yükümlülüğü var." ifadesinde bulunduktan sonra "Kimse benden Nuriye ile Semih'i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı beklemesin" demesinin sonrasında açlık grevindeki direnişçi Semih Özakça, Feyzioğlu'nun sözleri hakkında bir açıklama yaptı.

Semih Özakça'nın Twitter hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

Biliyor ki, sempati duyarsa tutuklanır; empati kurarsa iktidara yaranamaz. Biz halkın içinde, halkın evladıyız; Feyzioğlu'na, sen kimsin! demek gerekir. 

Böyle bir beklenti var mı bilmiyorum ama Feyzioğlu'nu baba ilan edecek bir sempati içinde olmamızı kimse beklemesin.

[Haber görseli]

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İSRAİL GAZZE'Yİ VURDU!.. Metin Feyzioğlu: Türkiye’ye yönelik bir tsunami geliyor Türk Halk Müziğinin Kraliçesi Nuray Hafiftaş'tan Kötü Haber Financial Times: Reza Zarrab davası ABD-Türkiye ilişkilerini koparma tehlikesi taşıyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Haluk Levent: Erdoğan davet etse giderim, ona derim ki...