Ana sayfa
11 Aralık 2017 ( 1704 izlenme )
Reklamlar

SAVCI AÇIKLADI... NAZLI ILICAK ŞOKTA!..

"Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler için istenen ceza belli oldu"


Savcı, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

FETÖ'nün medya yapılanması kapsamında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde aralarında Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 6'sı tutuklu 7 kişinin yargılandığı davada duruşma savcısı mütalaa verdi. 

MÜEBBET HAPİS

Mütalaa da savcı, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Yakup Şimşek, Fevzi Yazıcı ve Şükrü Tuğrul Özşengül hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Savcı, tutuksuz sanık Tibet Sanılman için “Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan ceza verilmesini talep etti.

FİRARİ SANIKLARIN DOSYASI AYRILMIŞTI


Davanın 19 Eylül’de yapılan 6’ncı duruşmasında firari sanıklar Ekrem Dumanlı, Osman Özsoy, Emre Uslu, Tuncay Opçin, Abdulkerim Balcı, Bülent Keneş, Faruk Kardıç, Mehmet Kamış, Şemsettin Efe ve Ali Çolak’ın dosyaları ayrılmıştı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÖDP'den 'Man Adası' açıklaması Erdoğan'dan son dakika açıklama New York Times: "Zarrab davasının Erdoğan için siyasi sonuçları olabilir" Atatürk’ü seven Müslüman değildir