Ana sayfa
29 Kasım 2017 ( 990 izlenme )
Reklamlar

Reza Zarrab’tan Zafer Çağlayan açıklaması: Rüşvet verdim

DETAYLAR >>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ABD'de devam eden 'Hakan Atilla davasında' tanık olarak ifade veren Reza Zarrab, Reuters'ın haberine göre; jüriye eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan'a İran altın anlaşmasını ayarlaması için rüşvet verdiğini söyledi. Zarrab rüşvete konu paranın miktarı için ise "Toplamda ona 45-50 milyon euro kadar rüşvet ödemişimdir. Öteki para cinslerini hiç saymıyorum" dedi.


Amerikalı gazeteciler Pete Brush ve Benjamin Harvey’nin mahkeme salonundan aktardığına göre Reza Zarrab, dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın “İran işinde kârı yüzde 50-50 paylaşmayı” önerdiğini öne sürdü. Zarrab “Toplamda ona 45-50 milyon euro kadar rüşvet ödemişimdir. Öteki para cinslerini hiç saymıyorum” diye konuştu.


KAYNAK: SÖZCÜ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DNA Testi Ele Verdi! Çocuğunun, Kocasından Olmadığı Ortaya Çıkan Kadının İtirafı, Canlı Yayına Damga Vurdu Yeğenine tecavüz eden imam: Rızam dışında ilişkiye girmiş, asıl ben şikayetçiyim Adalet Bakanı Gül: Kadına, çocuğa şiddet ve cinsel suçlara iyi hal indirimi beni üzüyor Feyzioğlu: Bu şerefsizler, bu hainler aklanacak olursa, vallahi billahi bizlere gün yüzü göstermezler