Ölü sayısı artıyor: Son rakam 89

442 izlenme08 Kasım 2017
Reklamlar

Tayfunun Vurduğu Vietnam'da Bilanço Ağırlaşıyor: 69 Ölü, 30 Kayıp

Vietnam'da etkili olan Damrey Tayfununda hayatını kaybedenlerin sayısı 69'a yükseldi, 30 kişi ise halen kayıp.


Vietnam hükümeti tarafından yapılan açıklamada, etkili olmaya devam Damrey Tayfununda hayatını kaybedenlerin sayısının 69'a yükseldiği, 30 kişinin ise hala kayıp olduğu bildirildi.

30 BİN İNSAN TAHLİYE EDİLDİ, 116 BİN EV SULAR ALTINDA

ayfun nedeniyle Cumartesi gününden bu yana 30 bin insanın tahliye edildiği, meydana gelen sel yüzünden 116 bin evin sular altında kaldığı ya da tahrip olduğu, ağaçların devrildiği ve birçok bölgenin elektriksiz kaldığı belirtildi.

Meteoroloji uzmanları, bölgedeki çoğu nehirdeki su seviyelerinin düştüğünü belirtti. Ancak Vietnam Afet Yönetim Kurumu, bir otoyolun bazı bölümlerinin hala suyla kaplı olduğunu ve trafiği kesintiye uğrattığını söyledi.
APEC ZİRVESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK KENT DE ETKİLENDİ

Önümüzdeki günlerde APEC Zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlanan da Nang kenti de tayfundan etkilendi. da Nang kenti, 10 Kasım'da ABD Başkanı Donald Trump'ın yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'i de misafir etmeye hazırlanıyor.
SEL VE TOPRAK KAYMALARINDA 80 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Geçtiğimiz ay da Vietnam'ın kuzeyinde fırtına ve şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 80'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİNBAŞI İNTİHAR ETTİ!.. Almanya'da Türk marketine saldırı! Kurşun yağdırdılar YÜCE DİVAN OYLAMASINDA BAKIN MECLİS'TE NE OLMUŞ? Camilerden AKP kongresine anonsla çağrı yapıldı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İstanbullular Şemsiyelerinizi Unutmayın! Sağanak Yağış Geliyor