Öğretmen böyle konuşur mu! 'Sen fakirsin para bulamazsın'

80 izlenme21 Aralık 2017
Reklamlar
Detaylar >>>>>>>>                                                                                                                                                
Antalya Kaş'ta velilerle öğrencilerine şiddet uyguladığı iddia edilen bir öğretmen tartışmaya girdi. Bir velinin, “Çocuğu korkutmuşsun çocuk hala suskun duruyor” sözlerine öğretmen “Ağzını burnunu kırdım mı, doktora gittin mi, hastane raporun var mı? Bundan sonra var ya bu köyde eğer beni şikâyet eden adam varsa onun ben azını burnunu kıracağım. İkimiz beraber Kaş mahkemesine gideriz, ben de seni şikâyet ettim. Sen fakirsin ama sen para bulamazsın" yanıtını veriyor. Öğretmen hakkında inceleme başlatıldı.

Antalya Kaş İlçesi Sütleğen İlköğretim Okulu’nda görevli sınıf öğretmeni Yusuf Akça’nın bazı öğrencilere şiddet uyguladığı iddiası ilçeyi karıştırdı.

VELİLER GÖRÜNTÜLEDİ

Çocuklarının dövüldüğünü iddia eden velilerle sınıf öğretmeni Akça arasında yaşanan diyaloglar ise olay yerindeki bir başka veli tarafından görüntülendi.

NİYE ŞİKAYET EDİYORSUNUZ

Veliler hakkında şikâyetçi olduğunu söyleyen Akça, dayak iddialarını reddederek, “Hepiniz mahkemeye geleceksiniz. Beni niye şikâyet ediyorsunuz” diyerek velilere tepki gösteriyor.

ŞİKAYET EDENİN AZINI BURNUNU KIRICAĞIM

Bir velinin, “Çocuğu korkutmuşsun çocuk hala suskun duruyor” sözlerine tehditle karşılık veren Akça, “Ağzını burnunu kırdım mı, doktora gittin mi, hastane raporun var mı? Bundan sonra var ya bu köyde eğer beni şikâyet eden adam varsa onun ben azını burnunu kıracağım” diyor.

SEN FAKİRSİN PARA BULAMAZSIN

Akça, konuşmasının devamında şunları söylüyor: “İkimiz beraber Kaş mahkemesine gideriz, ben de seni şikâyet ettim. Sen fakirsin ama sen para bulamazsın. Ben dolaşacağım şimdi yalnız başıma. Sen de dolaş. Hadi mezarlığa doğru gidelim bu köyün kıralı sen misin?”

OKUL MÜDÜRÜ DOĞRULADI

Öğretmenin bu sözlerine yanıt veren öğrenci velisi ise “Seni buraya fedailik yapmaya göndermediler” diyerek tepki gösteriyor. Sütleğen İlköğretim Okulu Müdürü Vildan Korsan, “Bu konuyla ilgili açıklama yapmaya yetkim yok. Ancak süreç ilgili makamlara aktarıldı” diye konuştu.

MUHTAR ANLATTI

Öğrencilere dayak iddialarının uzun süredir gündemde olduğunu söyleyen Sütleğen Mahallesi Muhtarı Mesut Uçar, “Öğretmen hakkında şikâyetler vardı. Sonra bu video ortaya çıkmış. Veliler daha da tepkili hale geldi. İl, ilçe milli eğitim konuyu inceliyor” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu Mavi Balina oyunu öldürmeye devam ediyor Bahçeli'den AK Parti'yle İş Birliği Mesajı: Yeni Sistemin Tesisi İçin Yan Yana Çalışacağız Reza davası hakkında tüm merak ettikleriniz. Konu Türkiye'nin çıkarları mı yoksa ?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
18 Yaşındaki Genç Kız, Banyoda Doğurduğu Bebeğini Poşete Koyup 5. Kattan Attı