Ana sayfa
18 Kasım 2017 ( 39 izlenme )
Reklamlar

NATO Genel Sekreteri, Erdoğan'dan özür diledi

Detaylar >>>>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, NATO tatbikatındaki olaylar için Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak özür dilediği bildirildi.

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aktardığı bilgiye göre Stoltenberg’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bizzat özür dilediği telefon görüşmesi dün akşam gerçekleşti.

Stoltenberg, telefonunda Rize’de bulunan Erdoğan’a komuta kademesi tarafından gerekli soruşturmanın başlatılmış olduğuna ve hadiseye sebebiyet veren sözleşmeli Norveçli teknisyenin işine derhal son verildiğine dikkati çekti. Stoltenberg, Türkiye’nin NATO için önemli bir müttefik olduğunu vurguladı. Benzer bir hadisenin tekrarlanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağına değinen Stoltenberg, yaşanan skandalın NATO ve Türkiye arasındaki ilişkileri olumsuz etkilememesini ümit ettiğini de belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Partinin oylarında ciddi erime olduğunu açıkladı. Araç Sahipleri Dikkat! İstanbul'da 'Ordular Kudüs’e' sloganları Bekir Bozdağ: Her şey yalan, iftira