Ana sayfa
18 Aralık 2017 ( 173 izlenme )
Reklamlar

Metiner'den AYM'ye 'dönek' tepkisi: Şerefimizi kim koruyacak

Detaylar >>>>>>                                                                                                                                  

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), kendisine 'dönek' denilmesini hakaret olarak kabul etmemesini eleştiren AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Hakkımızı nerede arayacağız, şerefimizi, itibarımızı kim koruyacak?" diye sordu.

Metiner, AYM'nin bu kararına Star'da "Bana dönek demiş itin birisi!" başlıklı yazısında tepki gösterdi. Metiner'in yazısından bir kısım şöyle:

Benimle ilgili AYM’nin ilgili dairesinin verdiği bu kararda geçen “Halka mal olmuş bir kişi olan müşteki” ifadesi hakikaten her türlü suistimale açıktır.


 
AYM’nin değerli üyelerini zinhar suçlamak için söylemiyorum ancak bu mantığın her türlü hakaretin önünü açan veya her türlü hakareti cezasız bırakan bir mantık olduğu aşikâr değil midir?

Bu durumda “Halka mal olmuş siyasiler“e yönelik hakaretin önünü kim alabilir?

Veya bizler bu durumda hakkımızı nerede arayacağız?

AYM’nin bu kararının altına imza koyan o değerli üyelere birileri aynı lafları mütemadiyen ediyor olsa acaba tavırları ne olur?

“Biz halka mal olmuş tanınmış kişiler değiliz. Yani sıradan kişileriz, o yüzden bu edilen lafları hakaret olarak görürüz” mü derler, yoksa kendileri için edilen o lafları siyasilere getirdikleri ölçüt çerçevesinde tolere edilmesi gereken “eleştiri” olarak mı görürler?

Bize edilen lafların aynısının o üyelere yapılması halinde nasıl bir kararla karşılaşacağımızı sahiden çok merak ediyorum.

***

Şoke edici her türlü eleştiriye eyvallah.

Lakin hakareti zinhar kabul edemem.

Neyin “eleştiri” neyin de “hakaret “ sayılacağı ikili bir ölçüt temelinde değerlendirilecekse, yani daha açık bir ifadeyle, halka mal olmuş siyasetçilere herkesin herşeyi söyleme hakkına sahip olduğu işbu mantık çerçevesinde ortaya konulacaksa o zaman şu sorunun cevabını verin lütfen: Bizim gibi siyasetçilerin hukukunu, şeref ve itibarını kim ve hangi makam koruyacaktır?

“Bize dönek demiş itin birisi” der geçeriz de, bizi her gün ısıran itlerden koruyacak bir hukuk/adalet mekanizması olmayacaksa hayıflanırız elbet…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım, Türkiye'de internetin İngiltere'den daha hızlı olduğunu savundu. Bahçeli'den AK Parti'yle İş Birliği Mesajı: Yeni Sistemin Tesisi İçin Yan Yana Çalışacağız Gidişin Kadınların Elinden Olacak .. CHP'den ŞOK Kudüs İddiası ..