Ana sayfa
12 Kasım 2017 ( 452 izlenme )
Reklamlar

Kuzey Irak'taki Deprem Türkiye'deki Fay Hatlarını Etkileyecek mi?

Kuzey Irak'taki Deprem Türkiye'deki Fay Hatlarını Etkileyecek mi?

Kuzey Irak'ta meydana gelen depremin ardından konuşan İTÜ Öğretim Üyesi Okan Tüysüz, depremin Türkiye'deki fay hatalarını etkilemeyeceğini söyledi.

Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Türkiye'nin doğu ve günaydoğu bölgesindeki illerde yakından hissedildi.

DEPREM YÜZEYE YAKIN

Konuyla ilgili NTV canlı yayınında konuşan İTÜ Öğretim Üyesi OKan Tüysüz, depremin yüzeye yakın olarak meydana geldiğini ve bu nedenle yıkımın yüksek olabileceğini söyledi.

TÜRKİYE'DEKİ FAY HATLARINI ETKİLEMEYECEK

Depremin Türkiye'deki illerde de yakından hissedildiğini söyleyen Tüysüz, depremin merkez üssünün Türkiye'ye uzak olduğunu ve Türkiye'deki fay hatalarını etkilemeyeceğini söyledi. Artçı sarsıntıların beklendiğini ancak ne kadar süre sonra meydana geleceğinin bilinmediğini aktardı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Özel'den Bahçeli'ye seçim barajı yanıtı Ölü sayısı artıyor: Son rakam 89 Diriliş Ertuğrul'un Deli Demir'i Mehmet Çevik, Çiftlik Bank'ın Basın Danışmanı Çıktı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı.