Kılıçdaroğlu'ndan, NATO tatbikatındaki skandal'a Sert Tepki

990 izlenme18 Kasım 2017
Reklamlar
Detaylar >>>>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı skandalı ile ilgili "Hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz." dedi.

NATO'nun Norveç'te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Atatürk'ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da isminin 'düşman taraf' olarak gösterildiği skandala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da tepki geldi. Kılıçdaroğlu, NATO'ya sert sözler söyledi, Erdoğan'a sahip çıktı.
"KİMSE TÜRKİYE'NİN YÖNETİCİLERİNE VE TARİHİNE HAKARET EDEMEZ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı skandalına ilişkin "Biz güçlü, itibarı olan bir devletiz. Biz, demokrasiyi, insan haklarını savunan bir devletiz. Türkiye'ye yönelik eleştiriler olabilir, buna itirazımız yok ama hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz." dedi.

"ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLEMEZ"

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz siyasetçiyiz. İçeride oturur tartışırız, a partisinin, b partisinin genel başkanıyla düşüncelerimizi söyleriz ve tartışırız. Sonuçta biz bir aileyiz, 80 milyonluk bir aileyiz ama hiçbir zaman kendi ülkemizin tarihine ve bugününe hakaret edilmesini kabul edemeyiz. Şimdi bu yetkililerden Türkiye'ye yapılan bu hakaret nedeniyle yöneticileri tatmin edecek açıklama bekliyoruz. Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir." dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'Lİ BAŞKANA SİLAHLI SALDIRI Sosyal Medyadan Skandal Paylaşımlar Yapan Öğretmen Açığa Alındı! 1 Ocak'tan İtibaren Suya Yüzde 10 Zam 18 Yaşındaki Genç Kız, Banyoda Doğurduğu Bebeğini Poşete Koyup 5. Kattan Attı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
GÜNÜN EN İĞRENÇ HABERİ...BUNU YAPAN POLİS