Ana sayfa
14 Kasım 2017 ( 1413 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmelere göre 20-23 Kasım tarihleri arasında hava sıcaklığının kuvvetli bir şekilde düşmesi ve İstanbul'da kar yağışının görülmesi bekleniyor.

20-23 Kasım arasında İstanbul için kuvvetli bir soğuk hava dalgası görünüyor. Bu soğuk hava dalgasının İstanbul'da yüksek kesimlerde, çok düşük ihtimal de olsa kar yağışına yol açma olasılığı bulunuyor. Uzmanlar ise şimdiden yorum yapmanın bilimsellikten uzak olacağı görüşünde.

Hava tahmininde kullanılan simülasyon modellerinden GFS (The Global Forecast System) model verilerindeki kar beklentisiyle ilgili, 'havaninnotlari' internet sitesinde yer alan değerlendirme dikkat çekti.

“Son günlerde bu modellerde 20-23 Kasım gibi İstanbul için kuvvetli bir soğuk hava dalgası görünüyor. Bu soğuk hava dalgasının İstanbul'da yüksek kesimlerde, çok düşük de olsa, kar yapma ihtimali var. Tabii ki kesin bir şey söylemeyiz ancak modellerde görünen bu. Önümüzde yaklaşık 10 gün olduğu için ‘kar yağacak’ demek bilimsellikten uzak olur, ancak kasım ayı içinde İstanbul'da kar ihtimali görmek de ilginç.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yargıtaydan sosyal medya kararı: Ayrıldıysanız fotoğrafları kaldırın O slogana ilişkin başlatılan soruşturma tamamlandı. BAŞBUĞ: BANA TERÖRİST DİYENLER ŞİMDİ ONLARA DİYOR Feyzioğlu'ndan Rıza Sarraf açıklaması: Türkiye'nin yapması gereken çok akıllı bir hamle var