Ana sayfa
01 Aralık 2017 ( 251 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da Alevi evine çirkin saldırı

Detaylar >>>>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Bahçelievler ilçesinde Alevi bir ailenin kapısına MHP’nin sembolleri çizilerek, çarpı işareti konuldu. Kapıya "Defol dinsiz" ve "İslam" diye yazılama yapıldı. Benzer olay geçen hafta Malatya’da meydana gelmişti.

İstanbul'un Bahçelievler ilçesine bağlı Kocasinan Mahallesi'nde ikamet eden Alevi bir ailenin kapısı ırkçı sembol ve yazılarla işaretlendi. Evin kapısına, MHP’nin “Üç hilal” sembolü ve çarpı işareti konulurken, "Defol dinsiz" ve "İslam" şeklinde yazılama yapıldı.

Dün gece yarısı yapıldığı tahmin edilen işaretleme olayı, aile tarafından sabah saatlerinde fark edildi. Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen aile, tedirgin.

BOŞ OLAN DİN HANESİNE 'İSLAM' YAZILDI İDDİASI

Ailenin bundan bir yıl önce kimliklerindeki Din bölümünden “İslam" ibaresi sildirdiği öğrenildi. Bundan bir kaç ay önce evine hırsız giren ailenin, olaya ilişkin şikayet sırasında kimliklerini verdikleri polisin, din hanesine dolma kalem ile “İslam” yazdığı iddia edildi.

Benzer olay 22 Kasım'da Malatya'da da yaşanmıştı. Alevi yurttaşların yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi Gökalp ve Mercan sokaklarında bulunan 13 evin kapısına işaretler konulmuştu. (MA)

Kaynak: Yurt Gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'in bu yazısı Erdoğan'ı kızdıracak! İşte Zafer Çağlayan’ın yeni imajı Haluk Levent: Erdoğan davet etse giderim, ona derim ki... Financial Times: Reza Zarrab davası ABD-Türkiye ilişkilerini koparma tehlikesi taşıyor