Ana sayfa
02 Aralık 2017 ( 887 izlenme )
Reklamlar

IMF’den Erdoğan’a yalanlama

Detaylar >>>>                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın getirdiği “Bizden öncekiler IMF’den borç alıyordu, şimdi biz IMF’ye borç veriyoruz” söyleminin gerçek olmadığı ortaya çıktı. LDP eski Genel Başkanı Cem Toker’in IMF’ye yaptığı başvuruya gelen cevap Erdoğan’ı yalanladı.

Erdoğan’ın geçen günlerde AKP Rize İl Kongresi’nde dile getirdiği “IMF’ye borç kaldı mı; kalmadı. IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi. Ben de arkadaşlara gereken talimatı verdim ve ‘verin’ dedim. Bunlar baktılar ki Türkiye verebiliyor, vazgeçtiler” sözleri üzerine eski LDP Genel Başkanı Cem Toker IMF’ye bu durumun yaşanıp, yaşamadığını sordu. Gelen yanıt Erdoğan’ı yalanladı. Toker sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı paylaşımda “IMF’ye yazdım, sordum, Türkiye’den borç istediniz mi? Resmi yanıt geldi: 2008 kriz sonrası ek kaynak arttırım kararına Türkiye’den ‘moral’ destek verdi diyorlar. Kasım 2017 kaynak aktaranlar listesinde, Yunanistan bile var ama Türkiye görünmüyor” dedi.

Kaynak: Birgün

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ SANIĞI AKP'DE YÖNETİCİ OLDU Okul müdüründen skandal sözler Görürseniz şaşmayın… Kalpak da takar bunlar TRT deprem uzmanı profesörün yayınını bu nedenle kesmiş