İlçeyi ayağa kaldırmıştı! Mezarlıktan gelen sesin gizemi çözüldü

260 izlenme2019-09-03 03:43:47
Reklamlar
Aydın'ın Efeler ilçesinde büyük paniğe neden olan sesin mezarlıktaki bir kuyuya düşen defineciden yükseldiği tespit edildi. Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Kızılcaköy Mezarlığı'ndan gece yarısı yükselen inleme sesleri ortalığı ayağa kaldırdı. Mezarların arasından yükselen inilti sesleri herkesi korkuturken, mezarlıkta inceleme yapan jandarma ekipleri iniltinin mezarlardan değil, mezarlıktaki bir kuyuya düşen defineciden yükseldiğini tespit etti. Kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyudan kurtarılan defineci, hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre; Ü.İ. isimli şahıs bir grupla birlikte Kızılcaköy Mezarlığı'nda bulunan yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyuda define olduğu yönünde bilgi aldı. Gece yarısı gizlice bölgeye gelen ekip mezarlık içerisinde yıllar önce açılmış dar bir kuyuda define olduğunu düşünerek çevresi demir korkuluklarla kapatılıp üzeri de örtülü olan kuyuyu açtılar.

ARKADAŞLARI BIRAKIP GİTTİ

Oldukça derin olan kuyuya girip gizlice içeride saklı olduğunu düşündükleri defineyi çıkarmak isteyen gruptan Ü.İ. kuyuya inmek istediği sırada düştü. Bacağı, kolu ve kaburgaları kırılan Ü.İ. kendi çabaları ve yanındaki kişilerin çabaları ile kuyudan çıkarılamayınca arkadaşları şahsı bırakıp gitti.

VATANDAŞLAR JANDARMAYA HABER VERDİ

Bir süre sonra bölgeden geçen kişiler mezarlık içerisinden garip bir şekilde inilti sesi duyunca durumu jandarmaya ihbar etti. Bölgeye gelen jandarma ekipleri mezarların arasından yükselen inilti sesinin bir kuyu içerisinden yükseldiğini tespit etti. Bunun üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri bölgeye çağrılarak kurtarma çalışması başlattı. Kuyu üzerine düzenek kuran itfaiye, oksijen tüpleri ile kuyuya inip yaklaşık 20 metre derinlikteki Ü.İ.'yi uzun uğraşlar sonucu kuyudan çıkardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paylaşım rekoru kırdı: Atatürk'ü hiç böyle görmediniz Fenerbahçeli oyuncudan TRT'de İmamoğlu göndermesi Binali Yıldırım’dan ‘Aday olacak mısınız?’ sorusuna net yanıt CHP, Ekrem İmamoğlu'nun önerisini sundu, AKP hemen harekete geçip o önergeyi hayata geçirdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP İstanbul'dan sosyal medyayı sallayan video