Anasayfa
2019-06-14 08:26:10 ( 5161 izlenme )
Reklamlar

'Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Havalimanı'ndaki görüntülerde yer alan sesi montaj'

10 gün sonra ellerindeki görütüyü yayınlamak akıllarına gelen Global TV’nin, Ekrem İmamoğlu görüntülerine ses kaydını nasıl montaj yaptığını ispatladılar. Video’da ilk başta ‘İt’ sesinin yükseltilmesi, dikkat çekmişti. Attila @Attila08260413 isimli twitter kullanıcısı, bilgisayar uzmanı, ses grafiklerinden, Ekrem İmamoğlu’nun sesine nasıl montaj yapıldığını anlattı. Atilla, “Adobe Audition, Audacity gibi herhangi bir ses programına videonun seslerini yükleyin ve ilgili alana yeteri kadar zoom yapın, kendiniz de görürsünüz zaten grafikteki farkları” dedi. Kendisi de bir montaj yaptı ve videoda İmamoğlu’na, “Basitlik”, “tiplik” yapmıştır” dedirtti.

A Haber'in kurucusu Erdoğan Aktaş’ın yöneticisi olduğu Global TV’nin olaydan 10 gün sonra ellerindeki görüntüleri gerçekmiş gibi yayınladı.

Ancak, görüntüler arkadan çekilmişti. Ekrem İmamoğlu’nun dudak görüntüleri okunmuyordu.

‘Dudak görünmeyen bir görüntüye ses montajı kolaydır’ diyen Attilla adlı kullanıcı sesi nasıl değiştirdiğini gösteren bir video yaptı.

Ve, görüntüdeki sesin montaj olduğunu şöyle anlattı:Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komedyen Şahan Gökbakar, AK Partili Ali İhsan Yavuz'un Taklidini Yaptı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Makam Odasında Fotoğraf Değişikliği Ekrem İmamoğlu ve Esnaf Tartışmasının Ardındaki Gerçekler! O Esnaf Bakın Kim Çıktı! İlçeyi ayağa kaldırmıştı! Mezarlıktan gelen sesin gizemi çözüldü