Ana sayfa
18 Kasım 2017 ( 1113 izlenme )
Reklamlar

BELEDİYEDEN PARSEL PARSEL SATIŞ!..

7 AYRI ARSA 200 MİLYON BEDELLE SATILIYOR

Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkan değişikliğinin ardından da arsa satışlarına devam ediyor.

"200 MİLYONLUK ARSA SATIŞI"

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Belediye muhammen bedeli 200 milyon TL olan 300 bin metrekarelik 7 ayrı arsa için ihaleye çıktı.

30 Kasım'da satışı yapılacak arsalar arasında, Akyurt'taki fuar alanının yanı sıra Çankaya ve Etimesgut'taki konut alanları da var. 

Eski Başkan Melih Gökçek de başkanlığının son altı ayında, 1 milyar 400 milyonluk arsa satmıştı.

FUAR ALANI SATIŞTA

Satışa çıkarılan arsaların en büyüğü Akyurt'taki fuar alanı. Bu alan, Gökçek'in “21 yıllık hayalimdi” diyerek açıkladığı çılgın projeler arasında yer alıyordu. 

Müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği, ancak ortaklar arasındaki anlaşmazlık yüzünden yapımı yılan hikayesine dönen Akyurt'taki “Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi” alanı 87 milyon TL'ye satışa çıkarıldı. 

Tuna, bu ihale sonrası fuar alanı için inşaata başlanacağını ve Gökçek'in hazırladığı plana sadık kalınacağını söyledi. 

Aralarında konut ve hizmet alanlarının da bulunduğu taşınmazlara ilişkin ihaleler, 30 Kasım'da Belediye Hizmet binasındaki encümen salonunda yapılacak.
Image result for “Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi”
Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den Yunan bakana Atatürk'lü yanıt: Geldikleri gibi giderler Kılıçdaroğlu'ndan AKP'yi panikletecek açıklama ... Diyanetten ŞOK boşanma fetvası Hz. Muhammed'e Küfür Edildi, 20 Bin Kişi Köyü Ateşe Verdi