Ana sayfa
17 Kasım 2017 ( 668 izlenme )
Reklamlar

Arınç'tan AKP'ye uyarı: Sorumlusu ben değilim

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, FETÖ’den tutuklu bulunan Mustafa Türk ile ilgili "Bülent Arınç’a sorun" çıkışına Arınç yazılı açıklama yaparak yanıt verdi. Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine de uyarıda bulundu.

Arınç, Mustafa Türk ile ilgili iddialara yönelik, "Mustafa Türk’ün 15 Temmuz öncesi Gülen’i sevip sayması ve sadece öncülük ettiği eğitim faaliyetlerine kendi imkanları dahilinde destek vermesi suç ise, bu ülkede bu suça ortak olmamış insan bulmak neredeyse imkansızdır" dedi.

AKP'YE UYARI

“2019’da siyaseti Erdoğan’sız ve AK Parti’siz dizayn etmek ve nihayetinde arzuladıkları ‘rövanşa’ erişmek” diyerek AKP'yi de uyaran Arınç sözlerine şöyle devam etti:

"Ve fakat iş o ki, bu planın nihai hedefindeki insanlar bu oyunu göremiyor, bu planı bozmak için adım atamıyorsa, onun sorumlusu ben değilim! Ve kimsenin cürmünü, sorumluluğunu yüklenecek de değilim."

İşte Arınç'ın açıklaması:

arinc-tan-akp-ye-uyari-sorumlusu-ben-degilim-386174-1.

arinc-tan-akp-ye-uyari-sorumlusu-ben-degilim-386175-1.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hastane Tuvaletinde Doğum Yaptı, Sifonu Çekip Bebeği Öldürdü Travestilerle bir anda kavgaya tutuştular! Dipçik ve sopalarla... Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: Bu bir darbe girişimidir Pakistan'da Olaylar Büyüdü, İçişleri Bakanı Orduyu Başkentte Göreve Çağırdı